Sahrap Soysal, Blue Lake İstanbul’da

Türkiye’nin önemli yemek yazarlarından Sahrap Soysal, Blue Lake İstanbul’da gerçekleşen etkinlikte Anadolu Lezzetleri’nin sırlarını davetlilerle paylaştı.

Hem deniz hem göl manzarasıyla ayrıcalıklı ve seçkin bir yaşam imkanı sunan Blue Lake İstanbul, ünlü aşçı Sahrap Soysal’ı Satış Ofisi’nde konuk etti. Sahrap Soysal, ‘Aşka Giden Yol Mideden Geçer’ konseptiyle düzenlenen buluşmada, unutulmaya yüz tutan Anadolu halk mutfağının en güzel lezzetleri hakkında davetlileri bilgilendirdi.

Soysal, Blue Lake satış ofisinde misafirlere Hibeşli Kuru Fasülye Piyazı, Başbaşı Bulgurlu Ispanak Salatası ve Hayırlı Olsun Helvası hazırladı.

Dünyada hiçbir ülkede yemeklerin hikayesi olmadığını vurgulayan Sahrap Soysal, “yari yardan ayırmayan, sakal tutan çorbası, analı kızlı” gibi lezzetleri örnek göstererek Anadolu’nun bu açıdan çok zengin olduğunu belirtti. Anadolu yemeklerinin hikayesini anlatan Soysal daha sonra misafirlere mutfak tüyoları verdi.

Yoğun ilgili gören davetin ardından misafirler Blue Lake’in örnek dairesine geçerek satış ekibinden projeyle ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Etkinlik, Sahrap Soysal’ın ‘Bir Yemek Masalı’ kitabını, konuklar için imzalamasıyla sona erdi.