Silivri Konutları üçüncü etapta daireler 195 bin TL’den başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) öncülüğünde bugüne kadar 80 bin konut inşa eden Kiptaş, her gelir grubuna yönelik geliştirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. Kiptaş, Silivri’de bin 508 konuttan oluşacak Silivri Konutları üçüncü etapta daireleri 195 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcılara sunuyor.

Sadece evi olmayanların müracaat edebileceği projede amaç; İstanbul sınırları içerisinde hiç evi olmayan vatandaşların uygun fiyat ve ödeme şartlarıyla ev sahibi olmasını sağlamak. Orta ve dar gelirli aileler için geliştirilen projede müracaatlar 28 Mart itibariyle alınıyor. Estetik mimarisi, deniz manzaralı daireleri ve birinci sınıf malzeme kalitesiyle sosyal konut algısının yeniden inşa edileceği Silivri Konutları üçüncü etap projesi, bölgenin sembol projelerinden biri olacak. Proje, gerek konumu gerekse konforlu yaşam alanları ve zengin sosyal donatılarıyla bölgedeki değişime öncülük edecek nitelikte.

173 bin 606 metrekarelik alan üzerinde bin 508 konuttan oluşacak Silivri Konutları üçüncü etapta deniz manzaralı 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerine yer veriliyor. Orta ve alt gelir grubuna yönelik geliştirilen projede 92 metrekare 2+1 daireler 195 bin TL’den, 112 metrekare 3+1 daireler 215 bin TL’den satışa sunuluyor.  Projede 36 ay vade farksız ödeme seçeneğinin yanı sıra yüzde 20 peşinat, 120 aya kadar banka kredili taksit imkanı da sağlanıyor.

Zengin sosyal donatı alanlarına sahip

Site sakinlerinin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Silivri Konutları üçüncü etap projesinde; geniş peyzaj alanlarının yanı sıra çocuk oyun alanları, spor sahası, cami, sağlık ocağı, okul ve prestijli ticari alanlara da yer veriliyor. Sosyal konut projelerinde engelleri kaldıran Kiptaş, Silivri Konutları üçüncü etapta 99 adet 2+1 giriş kat daire için engelli vatandaşlara müracaat önceliği veriyor. Projede zemin kat daireler ihtiyaca uygun olarak tasarlanarak teslim edilecek.

Katılım şartları belirlendi

Kiptaş, Silivri Konutları üçüncü etabından konut sahibi olabilme şartlarını belirledi. Buna göre konut sahibi olacaklarda; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, reşit olması, İstanbul ilinde üzerine kayıtlı konut olmaması şartı aranacak. Alıcılar, konut taleplerini 28 Mart – 18 Nisan tarihleri arasında ön müracaat sistemiyle yapabilecek.  Müracaatın konut adedinden fazla olması halinde müracaat edenler arasında 28 Nisan Cumartesi günü Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile hak sahibi belirlenecek.

Ulaşım avantajına sahip

167 bin 800 metrekarelik inşaat alanına sahip Silivri Konutları üçüncü etap, son derece cazip bir noktada yer alan lokasyonuyla İstanbulluların tercih ettiği gözde yaşam alanları arasında yer alacak. E-5 Otoyoluna yakın konumu ve TEM Otoyoluna 5 dakika uzaklıktaki mesafesiyle her yere kolay ulaşım imkanı sunan Silivri Konutları üçüncü etapta teslimler 24 ay sonra yapılacak.