Sintaç’tan Menderes’e 300 milyonluk yatırım

SİNTAÇ Şirketler Grubu Başkanı Volkan Sintaç, Menderes’te 120 bin metrekarede kapalı, 150 bin metrekarede de açık depolama hizmeti veren Sintaç-1 ve Sintaç-2’nin ardından, şimdi de Sintaç-3 için yola çıktıkları müjdesini verdi. 300 milyon liralık yatırımla, toplam 480 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak olan Sintaç-3’ün, diğer depoların aksine inşa edildikten sonra satışa sunulacağını ifade eden Volkan Sintaç, “Projeler hazırlandıktan sonra satış ofisimizi kuracağız. Depolarımız minimum 500 metrekare olacak ancak ihtiyaca göre istenirse 1.000, 2000, 3000, ve 5000 metrekare olarak da üretimini yapıp satışa sunacağız.” dedi.İstanbul başta olmak üzere Ege Bölgesi’ndeki tüm kurumsal firmaların dağıtım depolarının Sintaç depolarında yer aldığına dikkat çeken Volkan Sintaç, söz konusu lokasyonun her geçen gün değer kazandığını ve burada yer alan yatırımcıların karlarını en az 20’ye, 30’a hatta 100’e katladığını ifade etti.

Sintaç, şunları söyledi: “Birincisi hiç ışıklara girmeden buraya ulaşma şansınız var. En uzak yeri 30 dadika. Artı Söke, Aydın, Kiraz, Ödemiş ve Tire’ye 30- 40 dakikalık mesafede. İzmir Fuarı, Ege Serbest Bölgesi ve limana da ulaşım kolay, Biz burada İzmir’in ticaretini arttırmaya çalışıyoruz. Büyük kurumsal firmaları buraya toplayıp, İzmir’i ticaret merkezi yapmaya çalışıyoruz.

“Soylu Destek Oldu”

İmar Sorunları nedeni ile 10 yıldır askıda olan projenin Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun da destekleri ile çözüme kavuştuğunu hatırlatan Sintaç, “Burayı yatırıma müsait hale getirdik. Menderes Belediyesi’ne de çok teşekkür ediyoruz. Çok yakında Sintaç-3’ü de yaşama geçireceğiz.