Sunparadise İç ve Dış Tic. LTD. ŞTİ.

Sunparadise 1993 yılında İsviçreli bir girişimci olan Ernst Bauer tarafından Zürih’te kurulmuştur. Sunparadise’ın üretimini karşılamak amacı ile aynı yıl içinde Türkiye’de Alimex Alüminyum faaliyete geçmiştir. Sunparadise 2007 yılında Windoor ile birleşerek Wingroup şirketler bünyesinde faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Alüminyumdan kapı, pencere ve kış bahçeleri üreten Sunparadise Türkiye ve Avrupa’daki Ar-Ge departmanlarının yürüttüğü çalışmalarla mevcut ürünlerini geliştirmekte ve yeni ürün tasarımları yapmaktadır. Sektöre atıldığı günden beri ürünlerini Türkiye’de üretip Avrupa’ya ihraç eden Sunparadise, geliştirdiği bayi ağıyla Avrupa liderlerinden biri haline gelmiştir. Uygulayıcı bayilerine tamamlanmış ve montaja hazır ürün sağlayan Sunparadise’ın aktif olduğu başlıca ülkeler; İsviçre, İngiltere, Almanya, Avusturya, Norveç, İsveç, Danimarka, Belçika, Fransa, Lichtenstein, Lüksemburg ve Hollanda’dır. 2016 yılından itibaren de Türkiye’de “Sunparadise Türkiye” çatısı altında faaliyet göstermeye devam edecektir.

Firmanın kendi bünyesinde bulunan elektrostatik toz boya tesisleri “Qualicoat” organizasyonu tarafından belgelenmiştir ve çalışmalarını bu organizasyonun kontrolü altında sürdürmektedir. Sunparadise, TÜV SÜD’den edindiği ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgeleri ile kalite yönetim sistemi, çevre yönetim sistemi ve iş sağlığı ve güvenliği konularında gerekli tüm belgeleri sağlamıştır. Ayrıca Sunparadise aktif olduğu ülkelerdeki yüksek kalite ve emniyet standartlarının gerekliliklerini de yerine getirmektedir.

  • Altunizade Mahallesi Mahir İz Caddesi No: 34/A Üsküdar/İSTANBUL
  • +90 216 474 64 55
  •  info@sunparadise.com.tr
  • www.sunparadise.com.tr