TALENTI DIŞ MEKAN TASARIMLARINI PARİS’TE SERGİLEDİ

İtalyan şirketi, 2018’in şık çizgilerini taşıyan Domino ve Moon koleksiyonlarıyla birlikte Maison & Objet’nin en dikkat çekici firmaları arasındaki yerini aldı

Dünyaca ünlü İtalyan tasarım markası Talenti Outdoor Living, Maison & Objet’in bu yılki açık mekan mobilya konseptinde devrim yaratan yeni koleksiyonları Moon ve Domino’yu ilk kez sundu. Şirketin yöneticileri, tasarımcılar Ramon Esteve ve Marco Acerbis ile birlikte, “Dejéuner sur l’herbe” (Çimlerin üzerinde öğle yemeği) adlı özel etkinlik sırasında, formistik özgünlükleri ve zanaatkârlık ile teknoloji arasında geçiş yapma yeteneklerini sergiledikleri yeni ürünlerinin tanıtımını yaptılar.

Domino koleksiyonunun bir parçası olan, Eden ve Cleo alt koleksiyonları, tasarım dünyasının panoramasında önemli bir rol oynamış olan tasarımcı Marco Acerbis tarafından oluşturuldu. Koleksiyon kanepeler, koltuklar, yan koltuklar ve farklı türde tablolardan oluşurken, bu koleksiyon her duruma uygun bir şeyler sunuyor ve açık alanların estetik bir zevk haline gelmesini sağlıyor.

Aynı anlamda ve bu nedenle zerafetle damgalanmış Moon koleksiyonu, genç yetenek Cristian Visentin tarafından tasarlanmış ve sadece stilin orjinalliği ile değil aynı zamanda farklı tasarım konseptlerini modüle edebilme yeteneği nedeniyle de insanı büyülüyor. Kanepeler, sandalyeler, koltuklar, bir salon ve masalar gibi tüm parçaların mükemmel bir şekilde eşleştiği koleksiyon, alüminyum borudaki kol dayaması ve arkalıklarla kullanılan doğal bir tik çerçeve ile gri, sentetik bir materyalle dokunmuş tekstil ile kaplanmıştır.

Bu koleksiyonların her ikisi de, tüm Talenti ürünleri gibi, tamamen hava koşullarına ve ısıya dayanıklı, kolay temizlenebilen ve kullanımı kolay son nesil malzemelerle İtalya’da üretilmiştir.

Talenti, zerafeti, işlevselliği ve kaliteyi bir araya getiren dış mekan mobilyalarının tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmış bir İtalyan firmasıdır. Talenti’nin, Karim Rashid, Marco Acerbis ve Ramón Esteve gibi uluslararası tasarımcılar tarafından hazırlanan koleksiyonları, özellikle konut projeleri için uygun kapalı dünyaya farklı bir referansla karakterize yaşam için ürünler sunuyor. Şirketin yıllar içinde tasarım dünyasına giderek artan bir ilgi göstermesi bugün, koleksiyonlarıyla sadece klasik lezzetleri değil aynı zamanda daha çağdaş ürünleri de tatmin edecek ürünler sunabilmesini sağlamıştır.