Teknik Yapı, dört projesi ile katıldığı Katar Fuarı’nda Körfez’deki yatırımcılara fırsat sunuyor.

Teknik Yapı, yurt dışı yatırımcıların artan ilgisi nedeniyle devam eden projelerini ve satışa sunacağı İzmir projesini Katar Expo Fuarı’nda görücüye çıkarıyor. Körfez ülkelerinden gelen talebin her geçen gün artığını ifade eden Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Deluxia Park Business, Deluxia Park Residence, Uplife Kadıköy, Yıldızlı Bahçe ve İzmir Alsancak’ta başlayacak yeni projesini tanıtacaklarını açıkladı.

2017 yılındaki yabancı satışların 20 binin üzerine çıktığını ve ilginin son 4 yılda artarak devam ettiğini belirten Umut Durbakayım, özellikle körfez ülkelerinden gelen taleplerin bu artışta etkili olduğunu vurguladı. Yabancıya satışların yüzde 50’sine yakın kısmının körfez bölgesinden gerçekleştiğine vurgu yapan Durbakayım, bölgede kilit noktada yer alan Katar’ın bu kapsamda önemli bir ticaret üssü olduğunu ifade etti.

“İzmir, uluslararası yatırımcıların ilgi odağı”

Umut Durbakayım, Türkiye’nin her yanından göç almaya başlayan İzmir’in aynı zamanda uluslararası yatırımcılar tarafından da yakından izlendiğini ifade etti. İzmir’in turizm, ticaret, kültür sanat açısından önemli bir merkez olduğunun altını çizen Umut Durbakayım, ulusal ve uluslararası yüksek ticaret hacmiyle yaşam ve yatırım değerini her geçen arttırdığını vurguladı.

Çok amaçlı kültür merkezi, kongre merkezi, hizmet ve turizm alanlarından oluşan projenin rekabetçi fiyatlarla satışa sunmak ve İzmir’e katma değer yaratacağı öngörülüyor. Durbakayım, İzmir’in merkezi konumundaki proje; Alsancak Limanı’nın hemen arkasında Alsancak Stadı’nın yanı başında yer alıyor. Projeden Alsancak ve Kordon yürüme, metro ile havalimanı 20 dakika mesafede olduğu bilgisini paylaştı.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım

Ödüllü proje Deluxia Park Business’a Körfez ilgisi

İstanbul’un en önemli yerleşim birimlerinden Kartal ve Maltepe’de inşaatına başlanan Deluxia Park projesi, Türkiye’de iş yapmak isteyen yabancıların ilgisini çekiyor. Özellikle ofislerden oluşan; tasarım ve proje detaylarıyla ödüle layık görülen Deluxia Park Business, Körfez ülkelerindeki uluslararası yatırımcıların ilgisini çekiyor. Toplam 35 katlı bir kuleden oluşan proje, tamamı ofis 324 bölümden oluşuyor. Projenin 18’inci katında yer alan geniş ve şık restoranı, 19’uncu kattaki fitness merkezi ve saunaları yoğun iş hayatının tüm stresini alabilecek şekilde tasarlandı. Ayrıca açık-kapalı geniş otoparkları şehrin yoğun iş trafiğinde, ofis çalışanlarına kolaylık sağlıyor.

Deluxia Park Residence ise biri konut, ikisi ofis olmak üzere toplam üç bloktan meydana geliyor. 35 katlı konut kulesi, 1+1’den 3+1’e toplam 363 daireden oluşuyor. Altı katlı ofis blokları ise yaklaşık bin 900 metrekarelik alanlardan yükseliyor.

Teknik Yapı, ayrıca Katarlı yatırımcılara sosyal ve kültürel olanaklara sahip Bahçeşehir’de yer alan Yıldızlıbahçe projesini tanıtıyor. Yıldızlıbahçe, 16 katlı tek kulesindeki 34 ayrı tipten oluşan 104 adet yaşam alanı yeni bir şıklık ve konfor sunacak.

Kentsel dönüşümün yıldızı da Katar’da

Fuarda ayrıca Teknik Yapı’nın Fikirtepe’de yer alan Uplife Park projesi de görücüye çıkıyor. Toplam 830 özel rezidans daireden oluşan Uplife Kadıköy projesi, İstanbul’un en değerli noktalarından Fikirtepe’de, yüzde 40’ı yeşil alandan oluşan 16 dönümlük geniş bir arazide dört kulesiyle yükseliyor. 1+1, 2+1 3+1 tipi rezidans dairelerden oluşan Uplife Kadıköy 2019 yılı sonunda teslim edilecek.