TeknoVinç, Büyükyalı projesine imza atıyor

Türkiye inşaat sektörünün önde gelen kule vinç, dış cephe personel ve malzeme asansörü tedarikçilerinden TeknoVinç, İstanbul Büyükyalı projesinde toplamda 12 adet Potain kule vinç ve 10 adet Stros dış cephe personel ve malzeme asansörü ile yer alıyor. Özellikle 12 adet kule vincin, imalat programını aksatmaması için, projenin ilerleme durumuna göre yükseltilmesi planlanan ve TeknoVinç tarafından kiralama mühendisliğine özgü çözümler sunulan projede, inşaat sürecinin sonraki aşamalarında sorun yaşanmaması sağlanıyor.

Potain kule vinçler, özel gövde kompozisyonları sayesinde, farklı serbest yüksekliklerde çalışabilme özelliği ve 60 metrelik yatay bomun ucunda 2 bin kilogram kaldırma kapasiteleri ile projenin ilerleme hızına büyük katkı sağlıyor.

Deniz kıyısındaki Kazlıçeşme Sahil Yolu’nda yükselen Büyükyalı projesi, İstanbul’un Boğaz hattını uzatarak, yeni bir deniz semti kuruyor. Büyükyalı projesi, İstanbul’un kara, deniz ve raylı sistem tüm yeni ulaşım akslarının kesiştiği noktada, Tarihi Yarımada’nın yanında yer alıyor. 111 dönümlük arazi üzerine inşa edilen Büyükyalı projesi, “insan” kavramını odağına alarak, sakinlerine her anlamda “iyi bir yaşam” sunmayı hedefliyor.

Büyükyalı’nın mimarlığını, 200’den fazla uluslararası ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor üstleniyor. Projelerinde, yaşayan, yaşama değer katan ve çevreye saygılı tasarımlar gerçekleştiren Chapman Taylor, İstanbul’un zamansız ruhunu, tarihi dokusunu, sıcacık semt hayatını Büyükyalı’ya yansıtan mimari çözümler sunuyor. Yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen ‘yeni şehircilik’ anlayışıyla tasarlanan Büyükyalı projesi, yeşil ve maviyle iç içe, insana saygılı yeni bir yaşamın kapılarını TeknoVinç ile aralıyor.