Türk Bilişim Sektörü “CEBIT 2018” ile Almanya’da Sektöre Damgasını Vurmaya Hazırlanıyor!

Alman Devi Deutsche Messe tarafından düzenlenen, dünyanın en büyük bilişim fuarı “CEBIT 2018”, yeni çehresi ile bu yıl 11-15 Haziran tarihleri arasında Hannover Almanya’da düzenlenecek. Bilişim dünyasında, donanım, yazılım ve hizmet alanlarında son teknolojilerin sergileneceği fuar; 70’den fazla ülkeden 4 binin üzerinde katılımcıyı bir araya getirecek. Ekonomi Bakanlığı teşvikleriyle fuara katılan Türk firmaları, dünya genelinden 300 binin üzerinde ziyaretçiyle buluşma şansı bulacak. Türkiye’nin dijital ekonomiye dönüşümünde bilişim sektöründeki gelişiminin belirleyeceğine dikkat çeken Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, Türk firmalarını yeni iş bağlantıları için CEBIT 2018’e beklediklerini söyledi.

 

Bilişim ve yazılım teknolojisi alanındaki son teknolojilerin buluşma noktası CEBIT 2018, yüzde 100 iş odaklı konseptiyle uluslararası teknoloji ve telekomünikasyon devlerini Hannover’de buluşturmaya hazırlanıyor. Bin 500’den fazla sunum, atölye çalışması ve seminerin düzenleneceği fuarda; bilişim teknolojilerinin yanı sıra 3D, akıllı mobil çözümler de dâhil olmak üzere, akıllı ağ yönetim ve idaresi, trafik planlaması ve lojistik, sağlık yönetimi gibi yaşamın her alanından konu ve çözüm önerilerinin ele alınacağı Almanya’daki 11 -15 Haziran “CEBIT” Fuarı, birbirinden renkli etkinlikleri ile de tam bir bilişim festivali havasında gerçekleştirilecek.

 

Türkiye ekonomisinin dış ticaretteki etkinliğini artırmasının yolunun bilişim teknolojileri alanındaki gücünü yurtdışında da göstermesinden geçtiğine dikkat çeken Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları söyledi:

 

Türkiye’nin rekor ekonomik büyüme performansını sürdürebilmesi, katma değeri yüksek ürün ihracatına yönelmesine ve kendi teknolojisini yurtdışında da pazarlayabilmesine bağlı. Bu alandaki devlet teşvikleri, son dönemde iç pazarda önemli bir hareketlilik yarattı. Son torba yasasında bilişim sektöründe istihdamı teşvik etmeye yönelik düzenleme de, firmalar üzerindeki çalışan prim yükünü önemli ölçüde kaldırdı. Türkiye’de bilişim sektörüne yönelik destekler, ekonomi yönetiminde bir vizyon ve bilincin göstergesidir. Türk firmaları bu alanda büyüsünler, Ekonomi Bakanlığı’nın fuar teşviklerinden de yararlanarak CEBIT’te yerlerini alsınlar istiyoruz.”

 

CEBIT’te Türk firmalarının teknoloji ihracatını arttırması noktasında birçok fırsat sunduğuna dikkat çeken Kühnel şunları söyledi:

 

Telekomünikasyondan finansa, eğitimden sağlığa, enerjiden inşaata birçok sektörün ihtiyacı olan ürün ve uygulama CeBIT’de görücüye çıkacak.Türkiye’nin teknoloji ihracatında öne çıkan Ortadoğu, Afrika ve Avrupa Birliği ülkeleri gibi pek çok pazardan önemli konuklarımız olacak. Ziyaretçilerin birçoğu uzman katılımcı ve satın alma heyetlerinden oluşuyor. Fuar süresince yürütülecek destekleyici programlarla katılımcı ve ziyaretçilerimiz yeni iş bağlantıları kurma, bilgi ve deneyim paylaşımı konusunda önemli fırsatlar bulacak. B2B görüşmeleri yoluyla, Türk firmalarını uluslararası delegeler ve alım heyetleriyle bir araya getireceğiz”.

 

Dijital Dünyaya Dair Her Şey “CEBIT”te Olacak!

Dünyanın en büyük teknoloji buluşmalarından biri olan Almanya’da düzenlenecek 11 -15 Haziran “CEBIT” de bu yıl, veri merkezi ve altyapıları, bulut bilişimi, bilgi teknolojileri güvenliği, ERP teknolojileri, dijital sinyal, perakende teknolojileri, mobil çözümler, büyük veri ve veri analizi, tüketici elektroniği, e-devlet, akıllı şehirler, veri analizi ve dijitalleşme,dijital dönüşüm ve insansı robotlar gibi geleceğin teknolojileri iş dünyası çözümleriyle buluşacak.

 

11-15 Haziran “CEBIT” Almanya’da fuara eş zamanlı olarak çeşitli konferanslar, forumlar, şirket ve ürün sunumları, paneller, kurumsal etkinlikler, uluslararası etkinlikler ve özel tematik etkinlikler de düzenlenecek. Bunun yanı sıra yenilenen “CEBIT” kapsamında oluşturulacak “Kampüs”te açık hava toplantılarına ve çeşitli gösterilere ev sahipliği yapılacak. Yenilenen yüzüyle “CEBIT” dijitalleşmenin potansiyelini geniş izleyici kitlesine aktararak, iş dünyası ve toplumda dijital dönüşümü gerçekleşmesini kolaylaştıracak.

 

11 – 15 Haziran Almanya’daki “CEBIT”e Türkiye Teknoloji Dünyası’nın Yoğun İlgisi Dikkat Çekiyor!

Yenilenen çehresinin de bu yıl ilk kez, merkezi Almanya’nın Hannover şehrinde 11 – 15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirileceği, CEBIT 2018”de katılımcı olarak yer almak isteyen firmalar ise Dünya’nın lider fuar organizatörlerinden Deutsche Messe’nin Lokal Ofisi Hannover Fairs Turkey Fuarcılık ile görüşerek, “CEBIT Fuarı”nda katılım sağlayabilme imkanını bulabilecekler.