Türkiye ve Gana arasındaki iş birliği fırsatları mercek altına alındı

Gana-Türkiye Parlementolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Alhassan Dandawa ve beraberindeki heyet, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan ile birlikte DEİK Türkiye Gana İş Konseyi Başkanı Turan Koçyiğit ve DEİK/Türkiye-Gana İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

İki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi ile ilgili konuların konuşulduğu toplantının açılış konuşmasını DEİK Türkiye-Gana İş Konseyi Başkanı ve Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit yaptı. İki ülke arasındaki ticaretin ve yatırımların artması için gerekli çalışmaların yapılmasının önemine işaret eden Koçyiğit, Ganalı firmalar ile bir araya gelinecek ortamların oluşturulmasının gerektiğini vurguladı. Koçyiğit, bunun iki ülke arasındaki ticaretin canlanması adına fayda sağlayacağını söyledi.

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan da yaptığı konuşmada; Türkiye ve Gana arasındaki ikili ticaretin arttırılması gerektiğini belirtti. Doğan, Türkiye ve Gana arasında Yatırımların Karşılık Teşviki ve Korunması anlaşmasının imzalanmasının önemine değindi.

Gana-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Sualihu Dandaawa Alhassan ise, Gana’nın bir tarım ülkesi olduğunu ve sanayileşme sürecinde yeni oluşturulacak altyapı sisteminde Türk firmaları için birçok yatırım fırsatı doğabileceğini belirtti. Gana-Türkiye Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı ve beraberindeki heyet, Gana’daki mevcut ekonomik ve siyasi duruma ilişkin bilgi paylaştı.