Tüyap İnşaat Fuarı’nda hedef 50 bin ziyaretçi

Tüyap Anadolu Fuarları AŞ Genel Müdürü Cihat Alagöz, 2018’in Şubat ayında 200 firmanın katılımıyla düzenleyecekleri İnşaat Fuarı’na 50 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi. Tüyap Adana olarak 11 yıldır çeşitli sektörlerde fuarlar düzenlediklerini, inşaat fuarlarının da bunlar arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirten Alagöz, 2018 yılının başlarında 12’ncisini düzenleyecekleri fuarın da bölgenin inşaat sektörüne önemli katkılarda bulunacağını ifade etti.

Alagöz, “İnşaat sektöründe önemli bir potansiyeli içinde barındıran Çukurova bölgesi, fuarlar sayesinde iş hacmini ve ürünlerini hem yurt içi hem de yurt dışı alım heyetlerine gösterebiliyor. Yeni iş bağlantıları kuran firmalar hem bölge hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Geçtiğimiz yıl inşaat fuarlarımız kendi katılımcı ve ziyaretçi rekorunu kırarken bu yıl da aynı başarıyı sürdürüp çıtayı bir yükseğe taşımak için çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

TÜYAP Adana olarak Adana Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün de aralarında bulunduğu önemli kurumlarla iş birliği halinde düzenledikleri Adana İnşaat Fuarlarına 11 yılda yaklaşık 2 bin firmanın katıldığını, her yıl ortalama 170 ila 200 arasındaki firmayı ziyaretçiler ile buluşturduklarını anlatan Alagöz, “Fuarlarımız her yıl bir önceki yılın üzerinde katılımcı ve ziyaretçi ile açılıyor” dedi. Fuarların tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin yurt dışı kısmını TÜYAP’ın Mısır, Rusya, Bulgaristan, Gürcistan, İran, Makedonya ofisleri aracılığı ile bölgelerden konu ile ilgili iş adamlarını fuara davet ederek gerçekleştirdiklerini kaydeden Alagöz, şöyle devam etti:

“Yurt dışı alım heyetlerimiz ile fuar katılımcılarımızı bir araya getiriyor ve özel görüşme platformlarında yeni iş ortaklıkları kurulmasına vesile oluyoruz. Ayrıca ülkenin dört bir yanından gelen inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, mimarlar, müteahhitler ve iş adamları ile katılımcı firmalarımız arasında iş bağlantıları kurulması için gayret gösteriyoruz.” İnşaat fuarlarının 15 – 18 Şubat 2018 tarihlerinde Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşeceğini ifade eden Alagöz, şu bilgileri verdi:

“Adana İnşaat, IHS ve Kent fuarlarını tek çatı altında topladığımız fuarlarımızı bu yıl 143 katılımcı firma ile açtık. 2018 yılında daha fazla sayıda katılımcı ile açmayı planlıyoruz. İnşaat fuarlarımıza da ‘uluslararası’ nitelik kazandırmak için çalışıyoruz. Ülkenin en önemli inşaat fuarlarından birini yapıyoruz. 10 bin 800 metrekarelik alanı tamamen dolduruyoruz. İnşaat Fuarımızı bu yıl 40 bin 267 kişi ziyaret etti. Bu yılki hedefimizi 50 bin ziyaretçi ve 200 katılımcı firma olarak belirledik. İzolasyondan tesisata, boyadan vitrifiye ürünlerine, çatı ve cephe kaplamalarından seramik mutfak ve banyoya, kapı ve pencereden ısıtma soğutma sistemlerine, doğalgaz ekipmanlarından tesisat ve yalıtıma, kent mobilyaları, park bahçe düzenlemelerinden belediye ihtiyaçlarına kadar yüzlerce ürünün sergileneceği fuarlarımız, geniş konsepti ile ziyaretçilerin tüm beklentilerini karşılayacaktır. Tüm sektör temsilcilerini ve ilgilileri 15-18 Şubat 2018 tarihlerinde düzenleyeceğimiz Adana İnşaat 2018 fuarlarımıza bekliyoruz.”