Vefa, 2’nci Expo Turkey by Qatar’da iş dünyasıyla buluştu

Katar’ın Başkenti Doha’da 17-19 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen, bölgenin önemli fuarında, kendi sektöründen katılan tek marka olan Vekon standı büyük ilgi gördü. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı H. E. Sheikh bin Jassim Al Thani tarafından açılışı yapılan, katılımcı ve ziyaretçi açısından yoğun olan fuarda, Vekon ürünlerini tanıtma ve iş birliği olanağı buldu.

Prefabrike yapı, yaşam konteyneri, hafif çelik yapı ve yapısal çelik binaların tasarım, üretim ve uygulama süreçlerini anahtar teslim hizmet modeliyle tek başına üstlenen Vekon, Gabon’daki 50 bin metrekarelik Toplu konut projesini, Katar’daki bin 92 konteynerli İşçi Kampını, Fildişi’ndeki Olimpiyat Köyünü, Venezuela’daki 115 bin metrekarelik toplu konut projesini, Gana’daki Kiliseyi, Etiyopya’daki İşçi Kampını ve Kongo’daki Otel ve Kongre Merkezi’ni Körfez ve Orta Doğu bölgesinden birçok yatırımcıya tanıttı.

Vefa’nın yurt dışı pazarları arasında önemli bir yere sahip olan Katar’da faaliyet gösteren, birçok alt bayisi olan VekonGulf adında bir şirketi bulunuyor. Bu alt bayiler aracılığıyla Katar’da çeşitli projeler de gerçekleştiriliyor.