Yerli üretici DAXOM’un fuarda gördüğü ilgi, ihracat hedefini yukarı çektirdi

Isıtma ve sıcak su sistemlerinde yerli üretim teknoloji çözümleri sunan DAXOM, ISK-SODEX İstanbul Fuarı’ndan yeni yurt dışı bağlantıları ve ihracat fırsatları ile ayrıldı.

“Fuarda beklediğimizin de üzerinde bir ilgiyle karşılaştık. Özellikle tasarımlarımız çok beğenildi” diyen DAXOM Genel Müdürü Aydın Çetin, İngiltere, Fransa, Gürcistan, Azerbaycan, Fas, Kazakistan ve Romanya’dan gelen sektör profesyonelleri ile ileriye dönük iş birliği fırsatları yakaladıklarını, İngiltere’ye ürün satışı gerçekleştirirken, Fransa’dan da önemli miktarda sipariş talebi aldıklarını söyledi. Fuar süresince standlarında özellikle Anadolu’nun dört bir yanından ziyaretçi ağırladıklarını belirten Çetin, “Yeni ürün gamımızı da sergilediğimiz bu fuar, bizim açımızdan, hem iç pazar hem de ihracat hedeflerimizi yukarı yönde revize ettiğimiz bir organizasyon oldu” dedi.

2004 yılından bu yana ısı cihazları sektöründe faaliyet gösteren DAXOM, ürün gamındaki hermetik şofben, yoğuşmalı kazan, elektrikli kombi ve elektrikli şofbenlerini, Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen ISK-SODEX İstanbul Fuarı’nda sergiledi. Firma, 2018’in yeni ürünü olan elektrikli şofbenini ilk kez fuarda görücüye çıkardı. Manuel ve dokunmatik olmak üzere iki model ve altı farklı kapasite seçeneği ile sunulan elektrikli kombi, ISK-SODEX İstanbul ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü.

İstanbul Ümraniye’deki 2 bin 500 metrekare kapalı alanda üretim gerçekleştiren DAXOM, müstakil evlerden toplu konutlara, hastanelerden yurtlara, otellerden restoranlara kadar her türden farklı büyüklükteki yapıların, farklı ısınma ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler geliştiriyor. Firma, ülke geneline yayılan 50’ye yakın toptancı bayinin yanı sıra yaklaşık 350 satış noktası ve yaygın servis ağı ile hizmet veriyor.